ДЛЯ БАТЬКІВ

ВІТАЮ ВАС, ШАНОВНІ БАТЬКИ, НА СТОРІНЦІ СВОГО БЛОГУ. СПОДІВАЮСЬ МОЯ ІНФОРМАЦІЯ БУДЕ ДЛЯ ВАС КОРИСНОЮ. 

ПАМ’ЯТКА БАТЬКАМ ПІДЛІТКІВ

Шановні батьки! Пам’ятайте, що ваша сім’я – найперша і найважливіша ланка виховання, оскільки саме в ній закладається духовне ядро особистості, основи її моралі, народжуються і поглиблюються любов до батьків, сім’ї, роду, народу, до усього живого, повага до рідної мови, історії, культури.
ü  Любіть дитину не за те що вона розумна чи красива а за те що вона рідна
ü  Головне новоутворення підліткового періоду - відкриття своєї індивідуальності, свого «Я».
ü  У цей час починається перебудова організму - дитина стає імпульсивною, у неї часто змінюється настрій , виникають конфлікти з ровесниками, бунт проти батьків.
ü  У дітей настає криза, пов`язана з бажанням здобути самостійність, звільнітися від батьківської опіки, заявляється страх перед невідомим дорослим життям.
ü  Зростає дух незалежності, який впливає на стосунки підлітка в сім`ї, у школі.
ü  Бажання звільнитися від зовнішнього контролю поєднується зі зростанням самоконтролю й початком свідомого самовиховання.
ü  Підліток дуже вразливий і легко піддається впливам як позитивним, так і негативним.
ü  Дитина має підвищений рівень тривожності.
ü  Внутрішній світ дитини ще нестабільний, тому батькам не слід залишати своїх дітей без нагляду.
ü  Розширюється коло спілкування.
ü  Підвищується інтерес до свого тіла, зовнішності.
ü  З`являються нові авторитети.
ü  Недоліки й суперечності в поведінці близьких і старших сприймаються гостро й хворобливо.
ü  У батьках підлітки хочуть бачити друзів і порадників, а не диктаторів.  
ü  Шануйте одне одного, будьте чуйними, уникайте сварок і образ.
ü  Показуйте дітям приклад доброзичливого ставлення до інших членів сім´ї, сусідів, співробітників, а також до незнайомих людей, що потребують допомоги. 
Пам’ятайте: діти копіюють дії дорослих і насамперед батьків!
ü  Стежте, щоб ваші слова не розходилися з вашими справами. Підлітки дуже спостережливі і допитливі, і навіть невеличка фальшива нотка у сімейному оркестрі може спровокувати недовіру вашої дитини.
ü  Батькові слід узгоджувати свої дії стосовно дитини з діями її матері, матері – із діями батька. Пам’ятайте: «Якщо батько каже «так», а мати – «сяк» - росте дитина як будяк!»
ü  Будьте моральним зразком для своєї дитини. Ваші син або дочка – уже підлітки, і їм властиве критичне ставлення до ваших якостей. Тому не тупцюйте на місці, «зростайте» разом із вашими дітьми, щоб вони відчували гордість за батьків, бажання бути схожими на вас.
ü  Пам’ятайте: успіх виховання залежить від мудрого поєднання любові до дитини з вимогливістю до неї.
ü  Шануйте дитину, її гідність і почуття. Вмійте поставити себе на її місце, цікавтеся її успіхами і невдачами.
ü  Пам’ятайте: тільки з повагою до юної особистості можемо навчити її шанувати інших.
ü  Пам’ятайте, що, виховуючи дітей, ви виконуєте не тільки батьківський, а й громадський обов’язок.
ü  Школа – ваш вірний союзник і помічник. Звертайтеся до педагогів, вони завжди відгукнуться на ваші прохання і допоможуть у вихованні дитини


ДІТИ В ІНТЕРНЕТІ

    Проблема безпеки дітей в мережі Інтернет вже не здається Україні такою далекою. Ніхто не може заперечити, що на сьогоднішній день вона постала особливо гостро.    Відомо, що підлітки у період заниженої самооцінки шукають підтримки серед своїх друзів, а не у родинному колі. Старші підлітки, бажаючи незалежності, мають потребу ототожнювати себе з певною групою й схильні порівнювати цінності своєї сім’ї та своїх товаришів. Що роблять підлітки в он-лайні
     В он-лайні підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями, електронну пошту та грають в он-лайнові ігри. За допомогою пошукових серверів підлітки знаходять інформацію будь-якого змісту та якості в мережі Інтернет. Більшість підлітків реєструються у приватних чатах та спілкуються на будь-які теми, видаючи себе за дорослих. Хлопці в цьому віці надають перевагу всьому, що виходить за межі дозволеного: брутальний гумор, насильство, азартні ігри, еротичні та порносайти. Дівчатам, які мають занижену самооцінку, подобається розміщувати провокаційні фото, вони схильні на фривольні розмови, видаючи себе за дорослих жінок, в результаті чого стають жертвами сексуальних домагань.

Як забезпечити безпеку дітей в мережі Інтернет

Пропонуємо декілька рекомендацій, які слід взяти до уваги:

·       розміщуйте комп’ютери з Internet-з’єднанням поза межами кімнати вашої дитини;
·       поговоріть зі своїми дітьми про друзів, з яким вони спілкуються в он-лайні, довідайтесь як вони проводять дозвілля і чим захоплюються;
·       цікавтесь, які веб сайти вони відвідують та з ким розмовляють;
·       вивчіть програми, які фільтрують отримання інформації з мережі Інтернет, наприклад, Батьківський контроль в Windows*;
·       наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм он-лайновим другом без вашого відома;
·       навчіть своїх дітей ніколи не надавати особисту інформацію про себе та свою родину електронною поштою та в різних реєстраційних формах, які пропонуються власниками сайтів;
·       контролюйте інформацію, яку завантажує дитина (фільми, музику, ігри, тощо);
·       цікавтесь, чи не відвідують діти сайти з агресивним змістом;
·       навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в он-лайні. Вони не повинні використовувати Інтернет мережу для розповсюдження пліток, погроз іншим та хуліганських дій;
·       переконайтеся, що діти консультуються з Вами, щодо будь-яких фінансових операції, здійснюючи замовлення, купівлю або продаж через Інтернет мережу;
·       інформуйте дітей стосовно потенційного ризику під час їх участі у будь-яких іграх та розвагах;
·       розмовляйте зі своєю дитиною як з рівним партнером, демонструючи свою турботу про суспільну мораль.
    Використовуючи ці рекомендації, Ви маєте нагоду максимально захистити дитину від негативного впливу всесвітньої мережі Інтернет. Але пам’ятайте, Інтернет - це не тільки осередок розпусти та жорстокості, але й найбагатша в світі бібліотека знань, розваг, спілкування та інших корисних речей. Ви повинні навчити свою дитину правильно користуватися цим невичерпним джерелом інформації.
    Та найголовніше, дитина повинна розуміти, що Ви не позбавляєте її вільного доступу до комп’ютера, а, насамперед, оберігаєте. Дитина повинна Вам довіряти.


1. ПАМ’ЯТКА ДЛЯ УЧНІВ ТА ЇХ БАТЬКІВ ПІД ЧАС ОСІННІХ КАНІКУЛ.

2. ПАМ’ЯТКА ДЛЯ УЧНІВ ТА ЇХ БАТЬКІВ ПІД ЧАС ЗИМОВИХ КАНІКУЛ

1.  Будь уважним під час переходу проїжджої частини вулиці, не влаштовуй ігор на дорозі, виконуй правила пересування автобусом та іншим транспортом, будь обережним під час переходу залізничної колії.

2.   Дотримуйся правил протипожежної безпеки, користування газо- та електроприладами, гостро ріжучими предметами.

3.   Пам'ятай про необхідність дотримання правил особистої гігієни, Забороняється брати в руки незнайомі, підозрілі, вибухо- та пожежонебезпечні предмети, обірвані електродроти.

4.   Категорично забороняється гратися біля трансформаторних будок, в зруйнованих, напівзруйнованих та недобудованих будівлях.

5.   Забороняється спілкуватися з незнайомими та малознайомими людьми..

6.   Перебування на вулиці після 2100 дозволяється тільки у супроводі дорослих.

7.   Не допускай правопорушень, фактів бродяжництва, жебрацтва, вживання тютюну, наркотичних речовин, алкоголю.

8.   Виконуй заходи з профілактики харчових отруєнь, застудних захворювань.

9.   Дотримуйся режиму дня, пам'ятай, що найкращий відпочинок - це чергування фізичного та розумового навантаження.

10.           Не забувай, що ти - найперший помічник своїм батькам: виконуй домашні обов'язки, поважай старших, турбуйся про молодших.

11.           Уникай ігор на тонкому льоду. Це збирайтесь на льоду великими групами. Це дуже небезпечно. Товщина льоду для устрою на ньому ковзанки чи хокейного поля повинна перевищувати 25 см, а на березі повинен бути встановлений щит з рятувальними засобами. Не виходь:- на лід без дозволу дорослих;- на лід. міцність якого Вам не відома.- на лід в період весняного наводка.

12. 0собливо обережним будь під час ожеледиці. Пам'ятай! Здоров'я в твоїх руках.

13. На лижах і санчатах катайся в парку, в лісі, в місцях, де немає руху автомобілів.

14. На ковзанах катайся тільки на катку.

15. Пам'ятай, що пожежа - страшне лихо. Невміле необережне користування сірниками може спричинити пожежу.

16. Пам'ятай про небезпеку ігор із саморобними піротехнічними виробами та такими, що придбані о неспеціалізованих торговельних точках, незнайомими, підозрілими, вибухо- та пожежонебезнечними предметами.

17. Не дозволяється використовувати для виготовлення новорічних костюмів та прикрашання ялинки пожежо- та вибухонебезпечних речовин та матеріалів.

3. ПАМ’ЯТКА ДЛЯ УЧНІВ ТА ЇХ БАТЬКІВ ПРО ПОВЕДІНКУ ВДОМА, КОЛИ ДИТИНА ОДНА

Шановні батьки!
Ваші діти будуть знаходиться на зимових канікулах, тому нагадую вам наступне: - не випускайте дітей в місто, на вулицю в темну частину доби без супроводу дорослих: - попередьте,  щоб вони  під  час  подорожі  не  вступали  в  контакт з незнайомими людьми, не впускали їх у власне помешкання; - не відпускайте дітей на вулицю самих і під час ожеледиці:
- забороніть   дітям   ходити   до   річки   та.   будь-яких   водоймищ   тому, що це може скінчитися трагічно;
категорично забороніть наступне
- вживання алкогольних та наркотичних речовин: - використання петард, бенгальських вогнів: - проникнення в підвали, сховища, горища, недобудови, зруйновані та напівзруйновані будівлі;  - гратися біля трансформаторних будок.
не дозволяйте
- довгий час користуватися комп'ютером і телевізором
- брати в руки незнайомі, вибухонебезпечні предмети.
слідкуйте
- щоб діти під час канікул обов'язково читали;
- уміло користувалися електроприладами газом та пічним, опаленням;
- більше часу проводили на свіжому повітрі, але не переохолоджувались.
відпускаючи дітей з дому, обов’язково нагадайте:
- про правила дорожнього руху, про небезпечність обвислих бурульок та гри в сніжки; - про небезпечність тонкого льоду: -  про інфекційні захворювання.
залишаючи дітей вдома, обов’язково нагадайте
- правила  протипожежної безпеки,  правила  користування  газо  -  та електроприладами, гостро ріжучими предметами;
Пам'ятайте! Здоров'я Ваших дітей у ваших руках!
УВАГА! Небезпечні вибухово-небезпечні предмети. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!
Петарди – небезпечна іграшка. Якщо ти вирішив все-таки погратися з ними, то уважно прочитай інструкцію. Не бери в руки вибухово-небезпечні та незнайомі предмети. Патрони також є небезпечними – не можна їх розбирати і кидати у вогонь. Багато лиха можуть принести сигнальні ракети та вибухові пакети. Не можна, конструювати та випробовувати пакети вдома чи у дворі. Для інженерної творчості є дитячі технічні гуртки та станцїї.
Якщо ви з найшли вибухово-небезпечний предмет, негайно поставте огорожу   навколо нього.Найкраще   натягнути мотузку із кольоровими клаптиками тканини або прапорцями. Негайно треба повідомити в найближчий державний орган: військкомат чи відділення міліції або покликати на допомогу дорослих. Пам'ятай, що паливо в закритій посудині при нагріванні також вибухово-небезпечне.
Також пам'ятай, що не можна розбирати флакони з дезодорантів, при демонтуванні вони теж можуть вибухнути.


4. ПАМ’ЯТКА ДЛЯ УЧНІВ ТА ЇХ БАТЬКІВ ПІД ЧАС ВЕСНЯНИХ КАНІКУЛ.
5. ПАМ’ЯТКА ДЛЯ УЧНІВ ТА ЇХ БАТЬКІВ ПІД ЧАС ЛІТНІХ КАНІКУЛ.
6. ПАМ’ЯТКА ДЛЯ УЧНІВ ТА ЇХ БАТЬКІВ ПІД ЧАС ГРОЗИ.

7. ПАМ’ЯТКА ЧИТАЧЕВІ


  1. Одержавши підручник, підклей, підпиши та обгорни його.
  2. Слідкуй за чистотою книги, не читай під час їжі, не бери брудними руками.
  3. Не слинь пальців, коли перегортаєш сторінки.
  4. Не загортай сторінок, а користуйся закладкою.
  5. Не роби на сторінках підручника поміток, записів тощо.
  6. Не клади в книгу олівці, інші товсті предмети: від цього рветься палітурка.
  7. Слідкуй за станом книги, завчасно ремонтуй її. 

Немає коментарів:

Дописати коментар